Greytech


 

Vizualizace alfou a omegou řešení prostoru

Greytech » Aktuality » Vizualizace alfou a omegou řešení prostoru


Nezbytnou službou, kterou nabízíme svým klientům při návrzích řešení interiérů a výrobě nábytku všeho druhu, je vizualizace. Pomoc, kterou Vám vizualizace poskytne, je v případě odvážnějších architektonických řešeních nenahraditelná. Všichni víme, o co se jedná a k čemu slouží. Přesto však uvedu několik parametrů, které by měla kvalitní vizualizace splňovat. Nejdůležitější podmínkou je, aby prostor, respektive jeho návrh byl vytvořen v reálných proporcích. Co většina zákazníků čeká od takového návrhu je to, že díky vizualizaci budou moci shlédnout reálné řešení prostoru a budou si tak moci ujasnit, co jak upravit nebo vylepšit a tím se vyvarovat špatného rozhodnutí ještě než jde příkladně kuchyň do vlastní výroby. Samozřejmě o ušetřených penězích za případné úpravy špatně vyrobeného nábytku není nutno polemizovat. Pokud vizualizaci zadáváte, trvejte na tom, aby byl do výkresů zanesen celý prostor, okna, dveře, reálná výška stropu atd. Důležitým základem pro úspěch je vše dobře zaměřit v reálu, tedy na vlastní stavbě. Jen tak si můžete být jisti, že vizualizace bude odpovídat reálu. Je nutné také zaměřit a zakreslit rozvody vody, plynu a elektřiny, pokud jsou již hotové. Takže nyní už víme, jak celý prostor bude dělený, co kde bude umístěno a jaký na nás celá kompozice prostoru udělala dojem. Obzvláště u kuchyní ergonomie prostoru, tj. rozmístění a umístění spotřebičů, dostupnost úložných prostor a celková využitelnost v praxi, hraje hlavní roli na cestě k pohodlnému užívání a funkčnosti.

Další fází a součástí vizualizace by měl být výběr materiálů, jejich kombinace a následné promítnutí do již navržené kompozice  interiéru. Toto platí obecně ať se jedná o kuchyňskou linku, schodiště, nebo koupelnu. Možnosti softwarových programů dnes již běžně nabízejí volby konkrétních materiálů většiny renomovaných výrobců a dodavatelů komponentů, materiálů, spotřebičů, podlahy, ale i židlí či sanitární techniky. Tím celému návrhu dodáme duši a Vám tím ještě mnohem blíže můžeme ukázat, jak to bude ve finále vypadat. Získáte tím tak obrovský prostor pro zhodnocení celku jako takového a případné další nápady či úpravy. A máme téměř hotovo.

Následně celou vizualizaci dopilujeme definováním světelných podmínek, resp. jejich simulací, nastavením a rozmístěním světelných zdrojů. Ještě stále máte čas a možnost věci měnit, posouvat a nebo úplně zrušit. Následný rendering, tedy výpočet a vykreslení celé scény vizualizace zřejmě zabere, na seberychlejším počítači, celou noc. Výsledek Vás určitě jako  klienta mile překvapí. Nyní již máte materiál, kterého se můžete držet, a který Vám pomůže dotáhnout celé dílo do pozitivního konce.

A když budete chtít, vezmeme Vás na průlet Vás vaším novým domem či bytem.


Naši partneři

Vytvořil Plus Design & Marketing s láskou k internetu.


 
Máte dotaz?